Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Spotkanie z seniorami

2019-04-26 14:38:23 (ost. akt: 2019-04-26 17:16:05)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku odbyło się spotkanie z seniorami w ramach kampanii profilaktycznej pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ".

Spotkanie z seniorami jest efektem zdiagnozowanych potrzeb lokalnych mieszkańców dot. zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w życiu codzienny. Aby ustrzec, szczególnie osoby starsze przed niebezpieczeństwem konieczne jest intensywne realizowanie programu profilaktycznego ramach kampanii społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Aby zapobiec działalności oszustów wykorzystujących szczerość i dobrą wolę seniorów należy zwrócić ich oczy m.in. na bezpieczeństwo na drodze czy zagrożenia w świecie wirtualnym.

W sali MOPS-u zgromadziło się kilkudziesięciu seniorów, którzy mieli okazję wysłuchać prelegentów, czyli przedstawicieli poszczególnych wydziałów, którzy w codziennej służbie spotykają się z osobami poszkodowanymi przestępstwem jak również dbają o bezpieczeństwo seniorów.

W debacie wzięli udział przedstawiciele Domu Seniora +, Uniwersytetu III Wieku w Olsztynku, Koła Emerytów i Rencistów ZNP w Olsztynku oraz mieszkańcy gminy Olsztynek. Seniorzy, spotkanie opuścili bogatsi o przydatną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną w zakresie unikania niebezpiecznych sytuacji. Każdy z uczestników od olsztyneckiej policji otrzymał również przygotowane specjalnie dla nich drobne upominki.

Na zakończenie debaty wszystkie oczy i uszy zwrócone były w zespół muzyczny „Swojska Nutka”, który wystąpił ze swoim repertuarem.
rp

Komendant posterunku policji w Olsztynku na spotkanie jako prelegentów zaprosił naczelników Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Mieniu podinsp. Joannę Burakiewicz-Olbryś, Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą asp. szt. Natalię Wiśniewska, Wydziału Interwencyjnego i Sztabu Policji podinsp. Jolantę Burakiewicz i Wydziału Ruchu Drogowego olsztyńskiej jednostki policji nadkom. Sebastiana Nowaka. Współorganizatorami spotkania byli dyrektor MOPS-u pani Ewa Szerszeniewska oraz Komendant Straży Miejskiej w Olsztynku Pan Mirosław Szostek.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #2724225 | 88.156.*.* 29 kwi 2019 07:12

    PIS ZADBAŁ O BEZPIECZENSTWO STARSZYCH LUDZI ,DAŁ 13 PENSJE EMERYTURY , PODNIOSŁ KARY PRZESTEPCOM OSZUSTOM I ZŁODZIEJOM , WYKORZYSTUJACYCH DOBROC STARSZYCH LUDZI

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages