środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Burmistrz Olsztynka zaprzecza: Nie przechodzę do Gowina

2017-11-07 12:04:42 (ost. akt: 2017-11-07 15:38:25)

Burmistrz Olsztynka stał się jednodniowym bohaterem ogólnopolskich mediów. Niektórzy nazwali go nawet prominentnym politykiem PO, który zdradził Grzegorza Schetynę i pokochał Jarosława Gowina.

Pewnie starsi czytelnicy znają dowcip o rowerach, który opowiadano sobie za czasów ZSRR: "Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną."

Podobnie rzecz się miała z Arturem Wrochną, burmistrzem Olsztynka i działaczem naszych lokalnych struktur PO.

W weekend prawie wszystkie media podawały, że Wrochna przejdzie z PO do nowej partii Gowina, czyli do Porozumienia. Kiedy temat przestał być już sensacją dnia, burmistrz Wrochna niespodziewanie wydał oświadczenie. Napisał w nim:
"W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi mojej osoby (ewentualnej zmiany przynależności partyjnej oraz interpretacji moich wypowiedzi) informuję, że nie byłem uczestnikiem Kongresu partii "Porozumienie" i nie przystąpiłem do tego ugrupowania. Jestem i zamierzam pozostać członkiem Platformy Obywatelskiej RP".

O zamieszanie związane ze zmianą politycznej przynależności Artura Wrochny, zapytaliśmy Michała Wypija. Warmińsko-mazurski lider partii Porozumienie powiedział nam, że treść wydanego przez Wrochnę oświadczenia nie jest dla niego zaskoczeniem. Zanim burmistrz Olsztynka wysłał pismo do Jacka Protasa, szefa warmińsko-mazurskich struktur PO, poinformował Porozumienie o swojej decyzji.

Dla Michała Wypija oświadczenie Artura Wrochny może nie być zaskoczeniem, ale dla osób, które wysłuchały rozmowy TVP Olsztyn z burmistrzem Olsztynka — owszem. W opublikowanej wczoraj wypowiedzi Artur Wrochna stwierdził bowiem: — Nie ukrywam, że mam zamiar wstąpić do tej formacji.

Z zamiaru jednak, najwyraźniej, zrezygnował.

— Decyzja Artura Wrochny nie zmienia faktu, że wysoko oceniam jego dotychczasową pracę — powiedział nam Michał Wypij. I dodał: — Nasza partia pozostaje otwarta dla osób, które mają poglądy centroprawicowe. W Platformie Obywatelskiej nie ma dla nich teraz miejsca.

A co na ten temat mają do powiedzenia członkowie PO? O komentarz poprosiliśmy posła Jacka Protasa, szefa PO w regionie. — W rozmowie ze mną burmistrz Wrochna mówił zupełnie coś innego. Wysyłanie komuś zaproszenia nie jest równoznaczne z tym, że ktoś to zaproszenie przyjmie — stwierdził. — Od samego początku nie wierzyłem w te spekulacje.

Mimo licznych prób, nie udało nam się skontaktować z Arturem Wrochną.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rozczarowany #2370466 | 79.184.*.* 9 lis 2017 12:31

  Za SLD siedział Lisek w Perkozie pod Olsztynkiem jako już kierownik i budowała kontakty. Później jako niespełna 30 latek dostał się aż do GUC w Warszawie na stanowisko Naczelnika Departamentu Kontroli Wewnętrznej. Jakie trzeba było mieć plecy w tamtym czasie aby sobie coś takiego załatwić? Typ zapewne umoczony jest na innym etacie jako funkcjonariusz służb specjalnych i sobie ciepłe posadki w życiu załatwia. Następnie jako 30 kilkulatek dostał ciepłą synekurę w Olsztynie jako Dyrektor Izby Celnej. Pozatrudniał swoich znajomków, pociotów, piłkarzy i innych bez kompetencji. Zdegradowany do szarego pracownika w Izbie czmychnął prędko do PO, która zaproponowała ciepłą posadkę jako Dyrektor Kontroli Wewnętrznej w Urzędzie Marszałkowskim. A teraz naiwni mieszkańcy Olsztyn wybrali Liska na Burmistrza i co się zmieniło w Olsztynku? niech sobie każdy odpowie. Kariera szybka, ciekawe która służba mu w tym pomaga ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. kat #2370205 | 83.6.*.* 8 lis 2017 21:32

   Ugrillowali typa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. to taka reklama przed wyborami? #2370037 | 88.156.*.* 8 lis 2017 18:16

   to taka reklama przed wyborami?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. DONPEDRO #2369667 | 79.184.*.* 8 lis 2017 10:10

   A co ten Baran mógł zrobić dla Olsztynka, jak to zielonego pojęcia o niczym nie ma. Siedziało całe życie na państwowych ciepłych posadkach, a tutaj trzeba łbem ruszyć, a nie głupoty i mrzonki wymyślać, typu lotnisko, strefa ekonomiczna itd. Pytam gdzie ten samolot?, gdzie ten przemysł co miał powstać w Olsztynku? Nic nie ma. Bida, bida, bida. Dobrze, że chociaż część osób ma pracę i dojeżdża do Izby Celnej w Olsztynie gdzie Lisek był dyrektorem. Żonka ciepła posadka w Skansenie, córeczka studia w Korei, a co źle się żyje? Bardzo dobrze :-)

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. za #2369637 | 78.88.*.* 8 lis 2017 09:31

    Ot prominentny polityk. A w Olsztynku bieda, oj bieda. Jakoś nic nie wyszło z tych przed wyborczych obietnic. Tylko głupi suweren uwierzył.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (28)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages