Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Olsztynek zaprasza na cytologię

2017-10-13 13:56:21 (ost. akt: 2017-10-13 13:58:13)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Projekty, akcje edukacyjne, lekarze, położne, artyści, autorytety, koordynatorki i edukatorki – to całkiem spora armia gotowa do obrony zdrowia kobiet. Jeśli do tej armii dołączą same zainteresowane — rak przegra.

Po to, by tak się stało został zainicjowany i jest obecnie realizowany projekt “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński". Obejmuje on swoim zasięgiem osiem powiatów: grodzki Olsztyn, olsztyński, bartoszycki, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki i szczycieński.

Mieszkanki tych powiatów mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym, które odbędzie się 27 października w Olsztynku, w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Razem". Po spotkaniu będzie można zrobić sobie badania.

Na spotkanie zapraszamy aktywne zawodowo panie w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie robiły sobie cytologii – wyjaśnia Małgorzata Chojnowska, koordynatorka projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński". — Tym razem odwiedzimy Olsztynek, ale otwarta formuła spotkań umożliwia uczestnictwo i wykonanie badań paniom z całego subregionu olsztyńskiego. Nawet jeśli nie mamy objawów choroby, warto się upewnić, że jesteśmy zdrowe. Rak działa podstępnie, a cytologia jest w stanie uchwycić chorobę we wczesnym jej stadium. Nie ma więc na co czekać — zapraszamy na darmowe badania do Olsztynka — zachęca Małgorzata Chojnowska.

W trakcie spotkania odbędzie się krótki wykład na temat badań cytologicznych, prezentacja filmu edukacyjnego, indywidualne konsultacje, a po spotkaniu można będzie wykonać badanie.

Moderatorem spotkania będzie Katarzyna Pardecka-Bartołd, specjalistą ds. informacji — Iwona Panasiuk, zaś edukatorką — Małgorzata Drężek, położna z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Spotkanie odbędzie się 27 października, godz. 16, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Razem", ul. Ostródzka 4C — zapraszamy!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages