Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Żywa wystawa” w skansenie

2017-08-21 15:49:36 (ost. akt: 2017-08-21 15:51:40)

Autor zdjęcia: MBL-PE w Olsztynku

"Żywa wystawa” owiec i kóz, historia chowu i hodowli, pokazy pasterstwa, strzyżenia owiec oraz obróbki wełny, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na zakończenie wakacji w skansenie.

Już 27 sierpnia odwiedzający muzeum po raz kolejny zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich żyjących w olsztyneckim skansenie.

Tym razem tematem przewodnim podczas imprezy Zadbaj o mnie, a ja Cię nakarmię i ubiorę będą owce i kozy, dzięki którym mamy na co dzień produkty nabiałowe oraz odzież. W programie imprezy zaplanowano tematyczną wystawę pt. Kto ma owce, ten ma co chce ze zbiorów muzeum, pokazy strzyżenia owiec i obróbki wełny oraz pracy psów pasterskich z owcami, a także inne psie sztuczki. Wydarzenie będzie przyjazne dzieciom, dla których przygotowano gry i zabawy oraz oprowadzanie na kucykach w siodle.

Muzeum w Olsztynku zajmuje się hodowlą owiec wrzosówek i owiec rasy Skudde. Ta ostatnia jest pierwotną rasą z Mazur, znaną i utrzymywaną już w XIII wieku na terenie ówczesnych ziem pruskich.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hec #2312545 | 185.139.*.* 23 sie 2017 13:34

    K.L.F.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages