Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

"Tak czy nie dla władzy". Trzy pytania do burmistrza Olsztynka Artura Wrochny

2017-04-28 07:47:17 (ost. akt: 2017-04-28 09:34:11)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z burmistrzem Olsztynka, Arturem Wrochną.

— Z jakimi problemami przychodzą do pana mieszkańcy?
— Problemy są oczywiście różne, ale głównie takie, jak w innych małych miejscowościach. Mamy problem z mieszkaniami i drogami, bo gmina jest rozległa. Wpływ na nasze drogi mają warunki atmosferyczne. Chcielibyśmy je naprawiać raz a porządnie, ale na to, niestety, nie starcza nam funduszy. Do remontów dróg powracamy zatem co roku. Czasami w niektórych koloniach są też problemy z wodą, bo obniża się stan wód gruntowych. Ale planujemy odpowiednie inwestycje.

— Skoro o inwestycjach mowa, to co w najbliższym czasie powstanie w Olsztynku?
— Planujemy kilka rzeczy. Na pewno wybudujemy świetlice wiejskie. Nie zabraknie też przebudowy ulic i wymiany instalacji. Kolejną inwestycją będzie rewitalizacja wieży ciśnień i powstanie młodzieżowego klubu integracji społecznej. A jeśli chodzi o te inwestycje, które obecnie realizujemy, to właśnie budujemy kilka kilometrów wodociągu na terenach wiejskich.

— Podczas nadchodzącej majówki na mieszkańców i gości czeka sporo atrakcji...
— Ze względu na pogodę baliśmy się robić tradycyjny spływ kajakowy. Dlatego nasz sezon turystyki aktywnej „Na Szlaku” otworzy rajd rowerowy z Olsztynka do Szwaderek, w którym będę miał przyjemność uczestniczyć. To taka moja tradycja, że pływam kajakami i jeżdżę na rowerze. Można powiedzieć, że stawiamy na sportowe wydarzenia.

pj

Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages