środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Zbierał pieniądze, udając wolontariusza WOŚP. Teraz stanie przed sądem

2017-02-28 17:16:24 (ost. akt: 2017-02-28 16:19:32)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Mieszkaniec Olsztynka, który udawał wolontariusza WOŚP w Olsztynku został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Wpadł dzięki czujności małżeństwa, które zgłosiło jego zachowanie policjantom. Podejrzany został szybko zidentyfikowany dzięki nagraniom z monitoringu. Teraz stanie przed sądem.

Choć WOŚP to okazja do czynienia dobra, to zdarza się, że niektórzy próbują w nietypowy sposób "zarobić" podczas tego wydarzenia. Na pomysł "zarobku" jako wolontariusz wpadł mieszkaniec Olsztynka. Podczas finału orkiestry zbierał na terenie Olsztynka pieniądze do puszki, która nie była prawidłowo oklejona. Nie był też do tego uprawniony. Miał za to sporą ilość serduszek, które naklejał przechodniom.

Wzbudził czujność pewnego małżeństwa, które oburzone jego zachowaniem zgłosiło je policjantom. Podejrzany został ustalony dzięki zabezpieczonym nagraniom z miejskiego monitoringu. Podczas okazania świadkowie rozpoznali go i wskazali jako rzekomego sprawcę. Usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa.

Komuś, kto usiłuje popełnić takie przestępstwo grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Jednak mieszkaniec Olsztynka nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podkreślał, że faktycznie zbierał pieniądze na biedne dzieci, ale nie podszywał się pod wolontariusza. Teraz sprawa trafi do sądu.

Źródło: KWP w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A co z Kijowskim co okradł KODorastów #2192184 | 88.156.*.* 1 mar 2017 09:46

  Ten Siwy niedomyty Złodziej Kijowski okradł na ponad 100 tys. swoich Fanów i jest bezkarny. C to za prawo. A ten Sikorski co natankował benzyny za nasze pieniąze na 80 tys. też bezkarni a ci zo żarli osmiorniczki za nasze też bezkarni tylko dlatego że jedne B...lka miał długiego ....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. GIENEK #2192122 | 81.190.*.* 1 mar 2017 07:57

   Nie ma to jak donoszenie...konfidenci...WSTYD!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #2191937 | 109.241.*.* 28 lut 2017 20:40

   W rok po aferze hitonowskiej z rozliczeniem się z WOŚP zauważyłem przed kościołem NSPJ na Kopernika "wolontariusza" zbierającego pieniądze do szczelnie oklejonej serduszkami skarbonki. Byli też inni zbierający z nieoklejonymi skarbonkami. Każdego roku skarbonki mają ten sam kształt ale inny nadruk. Gdy mu się przyglądałem- zaczął manewrować między ludźmi aby się oddalić. Nie chciałem go spłoszyć- poszedłem do bydki telefonicznej przy LO1 i zadzwoniłem na policję...spytali mnie, skąd wiem, że to nie właściwa skarbonka...wyjaśniłem...nie przyjechali. Po południu nadal kosił kasę...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages