Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Wenta czyli jak pomóc niepełnosprawnym z Olsztynka

2017-02-21 17:40:00 (ost. akt: 2017-02-22 14:27:18)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Akcja Katolicka zaprasza na XIX Wentą Dobroczynną, która odbędzie się już w niedzielę. Dochód z aukcji wspomoże Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin z Olsztynka. 


Pieniądze zebrane podczas XIX Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej zostaną przeznaczone na szczytny cel. Posłużą Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin z Olsztynka. — Nasze potrzeby są bardzo duże — powiedziała nam Jadwiga Lipska, szefowa warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przez stowarzyszenie. — Warsztaty powstały 10 lat temu i ich siedziba wymaga odnowienia oraz doposażenia w nowy sprzęt. Chcielibyśmy tez kupić urządzenia umożliwiające rehabilitację i ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Z warsztatów obecnie korzysta 30 osób. Na zajęciach są przygotowywani do codziennego życia — m.in. uczą się gotować. 


Na aukcji będzie można wylicytować wiele cennych przedmiotów — m.in. filiżanki, dar premier Beaty Szydło, zawieszkę od prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy czy pióro z bursztynem od wojewody Artura Chojeckiego. Nuncjusz apostolski ks. abp Salvatore Pennacchio podarował ozdobne ramki z egzotycznego drewna. Będzie też wiele obrazów artystów takich jak m.in Tadeusz Burniewicz, Małgorzata Chomicz, Iwona Bolińska-Walendzik czy Danuta Krajewska.

— Zachęcamy również do udziału w loterii fantowej — mówił Wojciech Ruciński, prezes zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. — Każdy los wygrywa, a wygraną główną jest wycieczka do Rzymu. 

Wenta odbędzie się w niedzielę o godz. 15 w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Kościuszki 39. Licytację poprowadzi Mariusz Korpoliński. Jako gwiazda wystąpi Mieczysław Szcześniak. Zaproszenie-cegiełka kosztuje 30 zł.


MZG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ateusz #2187652 | 213.184.*.* 22 lut 2017 14:29

    Wystarczyłoby gdyby kościół katolicki w Polsce przestał doić z kasy państwowej (zus/wypłaty/ kasa na świątynie opatrzności bożej) + oddał grunty które zgarnął dzięki manipulacjom i w tym kraju realnie możnaby zlikwidować biedę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages