Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zataczał się na środku "siódemki". Policjanci prawdopodobnie uratowali mu życie

2016-11-22 11:14:52 (ost. akt: 2016-11-22 12:13:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO/pk

O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Nidzicy, którego w nocy na krajowej "siódemce" zauważyli policjanci. Mężczyzna był pijany i zataczał się na środek jezdni. Nie miał żadnych elementów odblaskowych. Niewykluczone, że mundurowi uratowali mu życie.

Dziś w nocy (22.11) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku przejeżdżając przez miejscowość Witramowo zauważyli mężczyznę, który szedł po krajowej "siódemce" bez żadnych elementów odblaskowych i zataczał się na środek jezdni. Był pijany i miał problem z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariuszom powiedział, że wraca do domu do... Nidzicy.

- Z uwagi na stan, w jakim się znajdował i zagrożenie jakie stwarzał swoim zachowaniem, 40- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu policjanci ukarali go mandatem karnym - informuje Anna Balińska z KMP w Olsztynie.

Policjanci przypominają!

Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150- 200 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

Polskie prawo od 31.08.2014 roku stanowi, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


mat. KMP Olsztyn/ (ab/rj)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 666 #2118003 | 22 lis 2016 12:05

  trzeba było biedaka zawieźć do domu a nie do aresztu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomasz z Olsztyna #2118001 | 195.136.*.* 22 lis 2016 12:00

  Brawo Policja. Dobrze, że akurat tam Panowie się znaleźli... A co do odblasków? Ludzie wstydzą się zawiesić na swoje mega modne ciuchy, torbę, płaszczyk z Galerii W. jakiegoś odblasku... Lepiej pół roku poleżeć na ortopedii niż "robić siarę...".

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. vakeler #2117991 | 217.99.*.* 22 lis 2016 11:41

  i co z tego, za pare dni znowu wlezie na środek jezdni

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages