Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Pieśni Kaczmarskiego

2016-03-18 10:19:54 (ost. akt: 2016-03-18 10:27:03)
Zdjęcie wykonane podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu.

Zdjęcie wykonane podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu.

I LO zaprasza uczniów do udziału w IX Festiwalu Piosenki im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 18 marca w auli liceum przy ulicy Klikowicza 4.

Pomysł na organizację festiwalu pochodzi od Doroty Linkiewicz, polonistki z LO w Olsztynku, która została kierownikiem organizacyjnym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Jacka Kaczmarskiego.

Wśród dotychczasowych uczestników festiwalu — uczniów gimnazjów i szkół średnich — byli nie tylko soliści, ale również chóry. Najczęściej wykonywanym utworem były „Mury”. Niektórzy nagrodzeni na festiwalu kontynuują swoją karierę, grając w zespołach, a jedna z osób uczy się w studium teatralnym.

O tym, jak popularny jest Jacek Kaczmarski wśród młodego pokolenia, świadczy to, że do obecnego konkursu zgłosił się 12-latek. Został przyjęty warunkowo. — Zachęcamy młode osoby, żeby przedstawiły własną wizję twórczości barda pierwszej Solidarności tak, jak chciał sam Jacek — mówi pani Dorota. — Żeby szukały też piosenek mniej znanych.

Festiwal został objęty m.in. patronatem ministra edukacji narodowej, starosty olsztyńskiego, kuratora oświaty, Fundacji Róbmy Swoje dla Kultury oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Władysław Katarzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages