środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wielkanocny jarmark. Kogut piał jak na zawołanie!

2015-03-29 14:21:08 (ost. akt: 2015-03-29 14:26:54)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Największa palma, jaką zrobili mieszkańcy, została zaniesiona uroczyście do kościoła. W sobotę, 28 marca w Olsztynku, na rynku pod ratuszem, odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny.

Swoje wyroby wielkanocne, w tym jadło oraz związane ze świętami dzieła sztuki rzemieślniczej i ludowej, zaprezentowało na stoiskach ponad 50 wystawców, z Olsztynka, z województwa i spoza regionu. Bogaty był program artystyczny na scenie. Wystąpiły tam dzieci szkolne i przedszkolne, z Powiatowej Szkoły Muzycznej, filia w Olsztynku oraz zespoły ludowe, jak olsztyneckie Śparogi.

Zorganizowano też konkursy na pisanki na jajkach i na płótnie, palmę wielkanocną, stroiki-maiki, uszy dla zająca, itp. W Salonie Wystawowym obok rynku zorganizowano warsztaty twórcze dla chętnych. Można tam było też obejrzeć jajka różnych ptaków, a na zewnątrz żywy drób (słysząc dobiegającą z estrady piosenkę "Koko Koko Euro Spoko", kogut piał jak na zawołanie).

Uczniowie Zespołu Szkół częstowali w stołówce wszystkich pysznymi zupkami, m. in. krupniczkiem, chrzanówką i sojową. Jarmark zorganizowała gmina Olsztynek, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Budownictwa Ludowego, Park Etnograficzny.

wu-ka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages