środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

BMX-y w parku miejskim w Olsztynku

2014-10-26 13:40:00 (ost. akt: 2014-10-26 14:39:37)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Olsztynek Extreme Jam 2014 — pod taką nazwą odbyły się 19 października w niedawno powstałym skateparku przy ul. Behringa w Olsztynu zawody w sportach ekstremalnych.

— Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku już dawno zabiegała o utworzenie w mieście takiego obiektu — mówi opiekun rady Robert Waraksa. — A to dlatego, że sporty ekstremalne uprawiane na ulicach i chodnikach stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla ich miłośników, ale i dla przechodniów. Dopiero powstanie w tym roku Parku Sportu, Kultury i Wypoczynku stworzyło dzieciom i młodzieży taką możliwość.

Park Sportu, Kultury i Wypoczynku, który zbudowano przy udziale funduszy unijnych, powstał przy ul. Behringa, za zamkiem, w sąsiedztwie szkoły podstawowej. W jego skład weszły m.in. siłownia pod chmurką, plac zabaw, przenośny amfiteatr z widownią, parkingi oraz skatepark. Są tu także tablice z informacjami dotyczącymi Olsztynka. Na zbudowany na wzniesieniu skatepark składają się murki, poręcze, podjazdy, misy, rampy...
19 października podczas zawodów Olsztynek Extreme Jam 2014 rywalizowano w trzech konkurencjach: hulajnogi, BMX-y i deska. Pula nagród wynosiła 1500 zł.

Również na co dzień olsztynecki skatepark cieszy się dużym zainteresowaniem. Jedni się bawią, inni oglądają. wu-ka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mar #1521721 | 81.100.*.* 26 paź 2014 15:57

    Cieszy sie zainteresowaniem hmmm?? A poprzednia władza mówiła ze to bez sensowna inwestycja i to sie nie sprawdzi " po co robic cos dla 5 osób" hahaha

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages