środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

VII Festiwal Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku

2014-03-20 20:51:00 (ost. akt: 2014-03-20 15:03:01)

Dokładnie 39 młodych artystów z 14 szkół z powiatów olsztyńskiego i szczycieńskiego zgłosiło się do VII Festiwalu Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się w piątek 21 marca w I LO w Olsztynku.

Uczniowie będą recytować i śpiewać niełatwe w interpretacji utwory legendarnego barda „Solidarności”.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów z powiatowego I LO im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku festiwal wyrósł na największą imprezę w regionie poświęconą twórczości legendarnego barda. Siódma odsłona wydarzenia rozpocznie się o godz. 9 w szkolnej sali sportowej przy ul. Klikowicza 4 w Olsztynku.

W tegorocznej edycji weźmie udział 39 młodych wykonawców z rekordowej liczby 14 szkół z dwóch powiatów: olsztyńskiego i szczycieńskiego – informuje Dorota Linkiewicz, polonistka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, główny organizator wydarzenia. – Recytować i śpiewać utwory będą uczniowie m.in. ze Szczytna, Świętajna, Wielbarka, Olsztynka, Gietrzwałdu, Dobrego Miasta, Smolajn i Olsztyna.

Wśród utworów zgłoszonych przez uczniów znalazły się zarówno te bardziej znane, jak słynne „Mury”, „Źródło”, czy „Modlitwa”, ale nie brakuje też mniej popularnych piosenek, jak „Nie mogę spać”, „Młody las”, czy „Koń wyścigowy”.

- To tylko cieszy, bo oznacza, że młodzież zagłębiła się w twórczość Kaczmarskiego – mówi Dorota Linkiewicz.

W kategorii recytacja wystąpi 11 uczestników, a w kategorii piosenka aż 28 wykonawców. Młodych artystów oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie: Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, Katarzyna Waluk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynie i Jerzy Tytz, radny powiatowy i lider jednego z olsztyneckich zespołów wokalno-muzycznych. Organizatorzy szykują drobne niespodzianki w przerwach między kolejnymi wykonawcami.

- Występy konkursowe będą przeplatane fragmentami wywiadów z przyjacielem i córką Jacka Kaczmarskiego, co przybliży sylwetkę barda jako zwykłego człowieka ze wszystkimi wadami i zaletami – mówi Dorota Linkiewicz.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku I miejsce w kategorii piosenka zajął Karol Lendzion z Biskupca z utworem „Przedszkole”, a w kategorii poezja Dagmara Leśkiewicz z Górowa Iławeckiego. Powiat Olsztyński od początku wspiera finansowo i promocyjnie imprezę. W tym roku ufundował statuetki dla zwycięzców i nagrody w postaci gadżetów promocyjnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages