środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Grunwaldzka Akademia Miecza w Olsztynku w piątek

2014-03-06 12:36:46 (ost. akt: 2014-03-06 14:39:52)

Już w piątek rozpocznie się kolejne trzydniowe zgrupowanie Grunwaldzkiej Akademii Miecza, tym razem w Olsztynku. Ponad pięćdziesiąt osób weźmie udział w treningach, warsztatach i wykładach. Młodzi rekonstruktorzy zapraszają także na otwarte pokazy swoich umiejętności.

- Tym razem naszym trenerem będzie Krzysztof „Ollo” Olczak, jeden z najbardziej doświadczonych polskich rycerzy, specjalizujący się w walkach grupowych zwanych bohurtami – zapowiada Sławomir Moćkun, koordynator projektu. Ollo jest także kapitanem polskiej kadry narodowej w walkach rycerskich, co powinno dodatkowo motywować członków Akademii – dodaje Moćkun.

Takie obozy to także okazja, aby rycerz nie kojarzył się jedynie w zakutym w stal osiłkiem. W sobotę od godz. 19 w gotyckich piwnicach olsztyneckiego zamku odbędą się pokazy średniowiecznego tańca. – Rycerze powinni umieć zachować się także na królewskim dworze – wyjaśnia Patryk Kozłowski.

- W programie mamy naukę kilku tańców i układów: Skarazula Marazula, War Bransle, Washerwoman’s Bransle/Pease Bransle, Horse’s Bransle, Official’s Bransle, Black Alman, Petit Vriens, Anello, Pavane, Amoroso oraz Montarde Bransle – wylicza Kozłowski. - Wybrane tańce na pokazie zaprezentuje bractwo Salta Gladius z Kowna. Oficjalnie zostanie zaprezentowana reprezentacja Warmii i Mazur w walkach rycerskich. Będzie to podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, gdyż już za tydzień odbędą się ostatnie eliminacje do polskiej kadry, a trener Olczak wskaże reprezentantów, którzy w maju będą reprezentować polskie barwy na mistrzostwach świata w Hiszpanii – kończy Kozłowski.

Młodzież uczestniczyć będzie w szeregu wykładów i gier edukacyjnych. Podczas sobotniej otwartej części Grunwaldzka Akademia Miecza zaprasza na wykład dr Michała Wróbla „Jak Krzyżacy z Polską i Litwą wojowali”.
Projekt „Grunwaldzka Akademia Miecza” realizowany jest w ramach Inicjatyw Młodzieżowych programu „Młodzież w działaniu”.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages