Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Zmierzą się z wielkim Kaczmarskim

2014-02-23 19:44:00 (ost. akt: 2014-02-23 19:52:37)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Zdolna młodzież z powiatu i regionu już po raz siódmy będzie miała okazję zmierzyć się z uniwersalnymi, ale niełatwymi tekstami Jacka Kaczmarskiego, legendarnego barda Solidarności. Festiwal Piosenki i Poezji im. Kaczmarskiego odbędzie się w I LO w Olsztynku 21 marca. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 marca.

O tym, że festiwal ma się dobrze, a pamięć o Jacku Kaczmarskim nie przeminęła, świadczy choćby rosnące z roku na rok zainteresowanie młodych ludzi. — W ubiegłym roku mieliśmy rekordową liczbę 40 wykonawców z dziewięciu szkół regionu, w tym po raz pierwszy także spoza powiatu olsztyńskiego — mówi Dorota Linkiewicz, polonistka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, główny organizator wydarzenia. — Na scenie zobaczyliśmy prawdziwych artystów, a nie tylko odtwórców piosenek. To niezwykle budujące, że tak wielu młodych ludzi przystanęło na chwilę, by pomyśleć i zmierzyć się z wymagającą, ale ważną twórczością Kaczmarskiego.

Liczymy na młodych ludzi
Tegoroczny VII Festiwal Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 21 marca o godz. 9 w sali sportowej przy ul. Klikowicza 4 w Olsztynku. Festiwal ma otwartą formułę, mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu. Termin zgłoszeń upływa 12 marca (zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną pod adresem e-mail: festiwal-kaczmarski@wp.pl). Karta zgłoszeń i regulamin są dostępne m.in. na stronie internetowej powiatowego Zespołu Szkół w Olsztynku, w którego skład wchodzi I LO.

— Liczymy na młodych ludzi i ich chęć zaprezentowania się z ważnym przekazem — mówi Dorota Linkiewicz.
Festiwal będzie odbędzie się w kategoriach: piosenka i poezja.

Bard jako zwykły człowiek
Do udziału w wydarzeniu namawia Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, który ponownie będzie szefem jury. — Festiwal to wspaniała i wyjątkowa idea, którą polecam młodym ludziom, wykonawcom, ale także, słuchaczom — mówi Janusz Ciepliński. — Słuchałem Kaczmarskiego jeszcze jako dzieciak i dlatego z wielkim wzruszeniem odebrałem występy uczniów podczas ubiegłorocznej edycji imprezy.

Organizatorzy szykują niespodzianki w przerwach między kolejnymi wykonawcami. — Występy konkursowe będą przeplatane fragmentami wywiadów z przyjacielem i córką Jacka Kaczmarskiego, co przybliży sylwetkę barda jako człowieka ze wszystkimi wadami i zaletami — mówi Dorota Linkiewicz.

Warto przypomnieć, że w 2013 roku I miejsce w kategorii piosenka zajął Karol Lendzion z Biskupca z utworem „Przedszkole”, a w kategorii poezja wygrała Dagmara Leśkiewicz z Górowa Iławeckiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

JN
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages