Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Jarmark Wigilijny na olsztyneckim rynku

2013-12-15 17:40:36 (ost. akt: 2013-12-15 15:53:49)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Piękne szopki i ozdoby choinkowe zgłoszono do konkursu z okazji Jarmarku Wigilijnego w Olsztynku. Impreza odbyła się w niedzielę, 15 grudnia, na rynku przed ratuszem oraz w Salonie Wystawowym.

Na rynku stanęły stoiska, między innymi z ozdobami na choinkę i produktami żywnościowymi na stół wigilijny. Jedno z nich obsługiwali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Specjalne stoisko pod namiotem miał święty Mikołaj, w którym pod kierunkiem młodzieży można było upleść z kolorowego papieru i bibułki Łańcuszek Szcżęścia, który później zawisnął na okazałej choince.

— A ta piękna szopka, która startuje w konkursie to dzieło uczniów z gimnazjum im. Noblistów Polskich — pokazał ją nam Paweł Pietrzak z Młodzieżowej Rady Miejskiej, współorganizatora imprezy.

Na estradzie w rynku i w Salonie Wystawowym odbywały się popisy wokalne dzieci z olsztyneckiego przedszkola, uczniów szkół oraz zespołów z Miejskiego Domu Kultury. W Salonie Wystawowym sprzedawano także wyroby świąteczne ( oferowały je m. in. panie z Klubu Seniora). Odbywały się tutaj również warsztaty, na których pracownice z Muzeum Budownictwa Ludowego oraz wolontariusze z "Borussi" i inne osoby uczyli, jak wyrabiać ozdoby choinkowe.

W południe, na rynku, po którym krążył święty Mikołaj i Śnieżynki, odbył się spektakl żywej szopki, z udziałem m. in. władz miasta. — Występuję w roli Józefa — powiedział burmistrz Artur Wrochna. — Przez tydzień nie goliłem brody, ale ledwie ją widać. Burmistrz zorganizował też poczęstunek dla mieszkańców, tzw. Co Nieco. My spróbowaliśmy wyrobów uczniów z Zespołu Szkół, który kształci przyszłych gastronomików i hotelarzy — pierogów. Jarmark Wigilijny zakończyło olsztyneckie Światełko do Nieba.

Władysław Katarzyński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages